Овочі-Ягоди-Сад

Урожай картоплі в Європі залежатиме від погоди

Урожай картоплі в Європі залежатиме від погоди

Асоціація виробників картоплі Північно-Західної Європи (NEPG) в останньому пресрелізі повідомляє, що врожай картоплі цього року більше залежатиме від урожайності, ніж від посівних площ. А на врожайність прямий вплив матиме погода.

У всіх так званих країнах ЄС-04 (Бельгії, Франції, Німеччині та Нідерландах) рослини картоплі мають розвинене листя, але бульби значно менші за середні. При цьому бульб більше, ніж це було за останні 3 або 4 роки, –  кажуть в асоціації.

Оцінки загального врожаю також залежать від зовнішніх факторів, таких як опади та температура. 

«Якщо ми отримаємо спекотну хвилю та/або посуху, основні сорти можуть постраждати набагато сильніше, ніж це було за останні роки», – повідомляє NEPG.

Нещодавно NEPG оголосила, що загальна площа картоплі в регіоні NEPG зменшилася на 4,7% у 2021 році, оскільки площа картоплі в країнах ЄС-04 скоротилася на 24.6 тис га, з 522.3 тис. га до 497.7 тис. га. Асоціація називає це історичною подією, оскільки площа за останні два десятиліття здебільшого зростала рік за роком.

NEPG зазначає, що виробники картоплі стикаються з кількома проблемами. «Виробничі витрати на сезон 2021-2022 років вже зростають: вищі витрати на протигрибкові (та інші)препарати, вищі ціни на енергоносії (дизельне паливо та електроенергію), більш високі ціни на добрива (рідкі азотні добрива за кілька місяців подвоїли ціну)».

Читайте також: Картоплю готові віддавати по 3 грн/кг