Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Українські яблука перспективно експортувати в 9 країн Європи

Перспективними напрямками експорту українських яблук економістка Інна Сало вважає Естонію, Фінляндію, Латвію, Данію, Ірландію, Швецію, Словаччину, Болгарію та Греція, де власне виробництво цієї продукції незначне.

Про це вона написала у статті для журналу «Садівництво по-українськи».  

«Вважаємо, що в перспективі потенційними споживачами українських яблук можуть бути країни-члени ЄС (Естонія, Фінляндія, Латвія, Данія, Ірландія, Швеція, Словаччина, Болгарія, Греція), де виробництво цієї продукції є на доволі низькому рівні — до 10 кг на одну особу в рік, тоді як раціональна норма споживання у 5 разів вища», – зазначила докторка економічних наук. 

У статті зазначено, що експорт плодоовочевої продукції у 2020 році становив 128 тис. тонн, що менше за попередній рік у 1,5 раза. У 2020 році яблука експортували переважно до Білорусі. Волоські горіхи у шкаралупі постачали переважно в Ірак, Туреччину. Вартість експортних постачань плодів і ягід у 2020 році становила 3,1 млрд гривень, зокрема волоських горіхів 84% (2,6 млн гривень). Вартість експорту плодів та ягід країнам ЄС у 2020 році становила 184,4 млн доларів. Частка цих країн у вартості загального вітчизняного експорту плодоягідних становить 77,3%, тоді як у 2019 році — 61,2%.

Читайте також: Українці споживають лише половину від річної норми яблук

Журнали