Українські та китайські вчені дослідили вплив калію на врожайність яблунь
За результатами досліджень китайських спеціалістів щодо впливу калію на яблуневі насадження, обробки калійними добривами сприяли значному збільшенню врожайності у діапазоні 4,3-33,2%, порівняно із варіантом де калій не застосовувався, і покращенню якості плодів.
Про це у своїй статті для журналу «Садівництво по-українськи» написав Роман Яковенко, доктор наук, професор Уманського національного університета садівництва.
«У Китаї з метою з’ясування впливу періодів і норм застосування калійних добрив у насадженні яблуні був проведений польовий експеримент та проаналізувано результати досліджень враховуючи врожайність, якості плодів, ефективність використання калійних добрив і вміст елементів живлення у листі та плодах», – зазначив він.
В той же час у дослідженнях, проведених в Уманському університеті встановлено, що в насадженнях яблуні та груші зміна рівня вмісту в ґрунті калію залежали від норм добрив та інтенсивності живлення плодових дерев цим елементом за менш оптимального забезпечення ними кореневмісного шару ґрунту.
«Тому застосування калійних добрив у насадженнях плодових культур, особливо груші, потребує подальшого всебічного вивчення», – резюмував науковець.
Читайте також: На родючих ґрунтах під яблуню треба вносити не більше 50-60 кг/га азоту