Овочі-Ягоди-Сад

Українські цукати за італійською технологією витісняють китайські

Українські цукати за італійською технологією витісняють китайські

Дніпровський виробник цукатів, сушених фруктів й овочів «Армопром-Д» почав випускати цукати за класичною італійською технологією з українських фруктів та ягід. Клієнти добре сприйняли більш насичений смак і аромат вітчизняної продукції, тоді як козирем китайської був колір та ціна. Тож за якістю українці перемогли, а цього року планують перемагати й за ціною

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Чотири роки тому ми придбали в Німеччині лінію для виготовлення цукатів, – розповів 

Володимир Кравченко, власник компанії «Армопром-Д». – Суть процесу в тому, щоб частково замістити вологу фрукта на цукровий сироп. Це відбувається в спеціальних автоклавах за маленьких температур. Фрукти не варять, а обдають сиропом на кшталт того, як за старих часів робили домашнє варення. Ми робимо цукати за італійською класичною технологією». 

За словами підприємця, український ринок спочатку не прийняв цукат європейського зразка, і його довелося адаптувати. 

«Ми пішли шляхом американської журавлини: її частково кандирують, а потім сушать. У такому цукаті виходить трохи цукрів, привнесених ззовні, – пояснив Володимир Кравченко. – Нині за цією технологією ми успішно виробляємо вишню й смородину. Вони мають дуже сильний аромат, зберігають текстуру, кислоту, помірно солодкі. Цей продукт у нас має дуже великий попит. Вишню для цього купуємо заморожену, українську — у нас немає можливості вибивати кісточки (ми на цьому не спеціалізуємося). Якийсь час знову-таки не могли подолати ціну китайської кандированої вишні. І вона була світлішою від нашої, яскраво-червоного кольору, а наша — темна. У результаті з вишнею сталося те саме, що і з яблуком. Клієнти зрозуміли: наш продукт набагато смачніший, ароматніший і не такий нудотно-солодкий — тому що китайці клали в неї багато цукру. Так що ми точно виграли у якості продукту і цьогоріч плануємо перемогти китайську ціну».

Читайте також:  Вітчизняний виробник сушених яблук переміг китайських конкурентів