Овочі-Ягоди-Сад

Україна імпортує все картопляне пюре та половину крохмалю

Україна імпортує все картопляне пюре та половину крохмалю

Із шести крохмальних заводів, які були до 2020 року, цього сезону запустилося лише два, 50% крохмалю – імпортовано, повністю імпортується картопляне пюре у вигляді пластівців. Про це під час пресконференції повідомив директор ПБП «Вимал» Сергій Самоненко.

За його словами, у різні часи в Україні працювало 20 заводів, які переробляли картоплю на крохмаль. Напередодні 2020 року в країні було 6 таких заводів.

«В сезоні 2020 року запустили тільки два з них. Інші фактично перебувають або у переддефолтному стані, або мають великі складські запаси нереалізованої продукції», – констатував Сергій Самоненко.

Він підкреслив, що наразі є доволі показовою ситуація імпорту картопляного крохмалю з Білорусі.

«За останні чотири роки імпорт збільшився в 7 разів. На даний момент імпортована частина на ринку картопляного крохмалу України сягає 50%», – зазначив Сергій Самоненко.

Так, якщо у 2017 році з Білорусі було імпортовано 877 тонн крохмалю, то у 2020-му (за прогнозами) – 7100 тонн.

Директор ПБП «Вимал» повідомив, що аналогічна ситуація складається з пюре картопляним у вигляді пластівців.

«Із трьох виробничих потужностей зараз жодна не працює. Вся продукція імпортується з-за кордону», – констатував Сергій Самоненко, додавши, що не функціонує навіть завод, метою якого було забезпечення цією продукцією армію у стані військового часу.

«Таким чином, можливо, що Збройні сили Україні забезпечуються сухим пюре картопляним у вигляді пластівців походженням із Російської Федерації», – підсумував Сергій Самоненко.

Нагадаємо, «Західний Буг» інвестує понад 400 млн грн у переробку