Овочі-Ягоди-Сад

Україна готується заборонити імпорт польських овочів та фруктів

Україна готується заборонити імпорт польських овочів та фруктів

Україна може заборонити постачання овочів і фруктів із Польщі у відповідь на рішення польського уряду продовжити обмеження на українську сільськогосподарську  продукцію всупереч рішенню Європейської комісії.

Про це в інтерв’ю Politico повідомив заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка.

Він зазначив, що Україна подасть позов до Світової Організації Торгівлі (СОТ) на Польщу, Угорщину та Словаччину, які в односторонньому порядку продовжили обмеження щодо імпорту агропродукції з України. 

«Важливо довести, що ці дії є юридично неправильними. І тому завтра (18 вересня) ми почнемо судові процеси», — сказав Качка.

Торговий представник України зауважив, що Словаччина просто продовжила попередні обмеження Єврокомісії до кінця року, Польща додала до них борошно та корми, а Угорщина заборонила додатково понад два десятки продуктів. Але якщо додаткові заборони Угорщини значною мірою символічні, оскільки Україна не експортує в цю країну багато м’яса, то польські обмеження вплинуть на значну частину українського експорту. Тому Україна, за словами Качки, буде змушена відреагувати.

«Ми будемо змушені вжити заходів у відповідь на додаткові продукти та заборонимо імпорт фруктів і овочів з Польщі», — сказав заступник міністра.

Читайте також: Болгарські аграрії перекрили дороги на знак протесту щодо відновлення імпорту зерна з України