Агромаркет

Болгарські аграрії перекрили дороги на знак протесту щодо відновлення імпорту зерна з України

Болгарські аграрії перекрили дороги на знак протесту щодо відновлення імпорту зерна з України

Сьогодні о 10:00 сільгоспвиробники та переробники Болгарії розпочали безстрокові акції протесту через те, що парламент країни не продовжив заборону імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України після 15 вересня.

Про це повідомляє Forbes Bulgaria.

У зв’язку з протестами заблокована ціла низка автошляхів по всій країні – прикордонні переходи, головні дороги та шосе.

Мітингувальники вимагають від влади країни продовження заборони імпорту з України соняшнику, пшениці, кукурудзи та ріпаку та введення заборони на ввезення нерафінованої олії, свіжих та заморожених овочів та фруктів, молока та молочних продуктів, м’яса. та м’ясопродуктів, живих тварин, меду та продуктів бджільництва, а також посилення контролю за походженням, якістю та безпекою імпорту в країну сільськогосподарської продукції.

Агрогромада також наполягає на виплаті аграріям до 30 вересня цього року повної суми відшкодування збільшених витрат на виробництво внаслідок війни в Україні та скасування ліміту допомоги.

Серед вимог – надання необхідних коштів для повторного повідомлення про існуючу державну допомогу та для нової державної допомоги, включаючи мінімальну допомогу de minimis для виробників винограду, картоплі, малини, тепличної продукції та тютюну, а також для тваринників і бджолиного меду. виробників.

Сьогодні міністр сільського господарства Кирило Ватєв запросив на зустріч з представниками ініціативного комітету з проведення загальнонаціональної аграрної акції протесту.

Він повідомив, що після ретельного обговорення в Раді міністрів заяви Ініціативного комітету щодо проведення загальнонаціональної акції протесту з вх.№ 08.00 – 408/15.09.2023 сформульовані вимоги у 5 пунктах були задоволені. Разом з мітингувальниками необхідно уточнити кількість та продукцію в п.1.

У своєму листі до протестувальників Ватєв підкреслює, що вони знають один одного багато років і разом відстоюють свої інтереси як виробників болгарської їжі.

Нагадаємо, Єврокомісія скасувала заборону на імпорт українського зерна.