Овочі-Ягоди-Сад

УАВК просить профінансувати «упущені» напрямки картоплярства

УАВК просить профінансувати «упущені» напрямки картоплярства

При формуванні бюджету аграрної галузі на 2022 рік необхідно виконати зобов`язання перед картоплярами і галуззю, як це передбачено Концепцією Держпрограми з розвитку промислового картоплярства України на 2021-2025 роки, просять в Українській асоціації виробників картоплі.

Про це повідомляє пресслужба асоціації.

На засіданні робочої групи Мінагрополітики з питань сприяння розвитку картоплярства та овочівництва під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького йшлося про те, що у затвердженій програмі підтримки картоплярства на 2021 рік були виключені напрямки насінництва та обладнання по переробці та зберіганню картоплі. 

Водночас, низка виробників, що були обізнані з переліком усіх запланованих напрямків держпідтримки, активно інвестували в розвиток своїх підприємств, сподіваючись отримати безповоротну державну допомогу. Йдеться, зокрема, про появу в Україні двох нових потужних ліній із передпродажної підготовки (миття, шліфування, фасування) картоплі, що встановлені на базі Continental Farmers Group (Львівська обл.) і ТОВ «Потейто Агро» (Черкаська обл.).

Оксана Руженкова, виконавчий директор УАВК попросила з огляду на невелику суму в 60 млн грн, яка передбачена для напрямку картоплярство 2021 року, пролонгувати виплату дотацій для цих підприємств на 2022 рік.

Денис Стаценко, президент УАВК, зауважив, що виробники 2021 року не можуть отримати безповоротну державну допомогу на обладнання для вентиляції та охолодження, на обладнання для передреалізаційної підготовки картоплі, сертифіковане насіння та підтримка будівництва переробних підприємств через відсутність згадки про такі напрямки в законі України «Про державну підтримку сільського господарства України» № 1877-IV від 24 липня 2021 року. Він звернувся з проханням додати необхідні правки і доповнення в закон про держпідтримку так, щоб при розподілі коштів на 2022 рік уникнути непорозумінь.

Оксана Руженкова додала, що 2022 року в Україні має бути побудовано 3 заводи, зокрема на базі ТОВ «Централ Плейнс Груп» (Львівська обл.) з виробництва крохмалю, ПБП «Вимал» (Чернігівська обл.) із виробництва картопляного протеїну, ТОВ «Потейто Агро» (Черкаська обл.) з виробництва картоплі фрі. Всі підприємства будуються за рахунок власних капіталовкладень, залучення кредитів, тож їм украй необхідне державне безповоротне фінансування.

«Продукти з доданою вартістю і переробна харчова галузь і навряд чи самостійно народяться. Нам потрібна допомога держави», – зауважила вона.

На засіданні робочої групи також порушувалося питання необхідності залучення приватних лабораторій до перевірки картоплі, відповідно до закону України «Про карантин рослин», але не лише в разі проведення експортних операцій, а й при переміщенні всередині країни та при перевірці/сертифікації насіння.

Читайте також: Держава підтримуватиме інвестиції в картоплярство