Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

У травні найбільше подорожчали фрукти та олія і подешевшали овочі

Зростання споживчих цін в травні 2021 року в порівнянні з попереднім місяцем прискорилося до 1,3%. У річному вимірі (до травня 2020 г.) інфляція збільшилася до 9,5%. Найбільше подорожчали фрукти, у той же час подешевшали овочі.

Про це свідчать дані Державної служби статистики.

За січень-травень 2021 року порівняно з аналогічним періодом минулого року споживча інфляція склала 8%.

При цьому базова інфляція в травні склала 0,7% до попереднього місяця, як і в квітні.

За підрахунками відомства, на споживчому ринку в травні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 1,7%. Найбільше (на 14,5% і 6,8%) подорожчали фрукти та соняшникова олію. На 1,8-1% зросли ціни на м’ясо і м’ясопродукти, макаронні вироби, рис, масло, рибу і продукти з риби. У той же час на 17,5% подешевшали яйця, на 0,5% – овочі.

У той же час ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,7%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,4%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 3,9% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на природний газ на 14,6%.

Крім того, ціни на транспорт зросли на 0,7% в першу чергу за рахунок подорожчання проїзду в залізничному і автодорожньому пасажирському транспорті на 3% і 1,7% відповідно, палива та олив – на 1%.

Читайте також: З минулого року овочі подешевшали, а фрукти – подорожчали

Журнали