Овочі-Ягоди-Сад

У серпні Україна суттєво наростила експорт кавунів

У серпні Україна суттєво наростила експорт кавунів

За останній місяць літа Україна експортувала 10 тис. тонн кавунів порівняно з 6,5 тис. тонн у липні.

Ситуація в поточному сезоні віддзеркалює ситуацію, яка відбувалась із експортом кавунів у минулому сезоні, пише info.shuvar.

Так, улітку 2018 року максимальний обсяг кавунів Україна експортувала саме у серпні, тоді як торік найбільший експорт було зафіксовано в липні.

Сумарний обсяг експорту українських кавунів влітку 2018 та 2017 років майже не змінився, а серед головних покупців залишились Білорусь, Польща та країни Прибалтики.

За словами керівника аналітичного департаменту «Інфо-Шувар» Тетяни Гетьман, цього року у другий половині липня українські кавуни суттєво подорожчали, що не сприяло експорту. Від початку серпня ціни почали знижуватись, тоді як у сусідній Польщі кавуни навпаки зростати.

«Саме завдяки цьому, максимальний обсяг експорту прийшовся на останній місяць літа», – зауважила вона.

За словами експерта, цього сезону є надія на те, що Україна вперше за останні три сезони покращить результати зовнішньої торгівлі кавунами, адже їх експорт триває й у вересні.

«Рік тому спека знищила урожай багарних українських кавунів, тому, у вересні нам нічого було запропонувати зовнішньому ринку», – додала вона.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!