Овочі-Ягоди-Сад

У серпні експорт української замороженої малини зріс в 1,6 раза

У серпні експорт української замороженої малини зріс в 1,6 раза

У серпні 2018 року Україна, згідно з офіційними даними, експортувала трохи менше 2 тис. тонн замороженої малини. Це в 1,6 раза більше, ніж за аналогічний місяць 2017 року.

Таким чином було встановлено черговий рекорд, повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

Вся заморожена малина було відправлена до країн ЄС. Головним її покупцем залишається Польща: у серпні її частка становила понад 80% усього експорту.

Усього ж за липень-серпень експорт замороженої малини з України сягнув 2,6 тис. тонн, а це майже на чверть більше, ніж у такий же період роком раніше.

За словами фахівців УПОА, досягнути цього українським компаніям вдалося як за рахунок збільшення врожаю малини, так і завдяки нарощуванню потужностей із шокової заморозки.

Водночас експерти підкреслюють, що у грошовому еквіваленті експорт замороженої ягоди в Україні скоротився на 5%.

Таку ситуацію вони пов’язують в тому числі і зі значно нижчими закупівельними цінами. Зокрема, влітку переробні підприємства мали змогу купувати малину для заморозки по 7-10 грн/кг.

При цьому ціни на малину ремонтантних сортів також були значно нижчими, ніж минулого року. Це дає переробникам можливість сформувати сировинну базу для успішного експорту протягом сезону, а також вдало конкурувати на світовому ринку в ціновому плані.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!