Овочі - Ягоди - Сад

У Польщі очікують більший врожай основних овочів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Держстат Польщі прогнозує, що виробництво всіх основних видів польових овочів збільшиться порівняно з попереднім сезоном, крім польових томатів. 

Про це повідомляє SadyOgrody.

У нинішньому сезоні сівба овочів розпочалася пізніше, ніж у попередньому році, через низькі температури та надмірне висихання верхнього ґрунтового шару, а посів був складним та нерівномірним. Дефіцит води в ґрунті після зими не сприяв початковій вегетації більшості видів польових овочів.

Затримувалося проростання рослин, деякі ділянки потребували повторної сівби. Ситуація з вологістю покращилася лише в травні, але холодна погода тоді обмежила ріст рослин. Холодний травень не сприяв вегетації рослин томатів, а травневі заморозки в районах вирощування цього виду, змусили пересадити його.

У червні опади сприяли збільшенню біологічної маси овочів, особливо хрестоцвітних, а вегетативна маса цих овочів ще покращилася з подальшими опадами в першій декаді липня. Тому оцінюються більш високі врожаї, особливо пізніх сортів овочів.

На сучасному етапі загальне виробництво польових овочів (раннього та пізнього) оцінюється менше ніж 4,1 млн. тонн, тобто майже на 6% вище порівняно з попереднім роком, але кінцевий урожай визначатиметься умовами подальшої вегетації.

Цьогорічний урожай капусти оцінюється у понад 0,9 млн тонн, а цвітної капусти –  трохи більше 200 тис. тонн. Виробництво цибулі прогнозується на рівні приблизно 580 тис. тонн. Урожай моркви оцінювався у понад 700 тис. тонн, виробництво буряка – у понад 290 тис. тонн. Очікується, що урожай томатів складе приблизно 240 тис. тонн, а огірків – понад 220 тис. тонн.

Загальний обсяг інших овочів оцінюється приблизно в 900 тис. тонн. Однак остаточний обсяг врожаю залежатиме від подальшого перебігу погодни, наявності захворювань та шкідників.

Читайте також:Овочівники Росії роздають цибулю безкоштовно

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями