Овочі-Ягоди-Сад

У плодоовочевому експорті найбільшу частку займали горіхи, бобові, яблука і томати

Експорт горіхів у 2018 році склав $117 млн., сушених бобових –  $115 млн, бобових овочів – $35 млн, яблук $15 млн і $10 млн – томатів.

Про це на конференції «Овочі та Фрукти України 2019. Експортний прорив» розказала громадський діяч, колишня в. о. міністра аграрної політики та продовольства України., експерт із зовнішніх ринків Ольга Трофімцева.

Основними критичними точками, важливими для виходу на зовнішні ринки вона навала  дотримання високих стандартів якості, цінову конкурентоспроможність, формування регулярних товарних партій виробником. 

«Якість продукції має стати фішкою, конкурентною перевагою. І під якістю я розумію як мінімум декілька складових, в тому числі товарних вигляд вашої продукції, її упаковка. Що стосується ціни, то тут кожному з вас доведеться навчитись чітко рахувати вашу ціну, включаючи всі логістичні витрати, і розуміти, наскільки конкурентним ви зможете бути на тому чи іншому ринку, зважаючи на те, що боротьба іноді може йти за кожні півцента. Але при цьому закликаю вас не позиціонувати українську продукцію як «дешеву», намагаючись демпінгувати. Краще пробувати виводити ваш продукт в преміальний сегмент і доводити, що Україна – це про ексклюзивну якість», — додала вона.

Експерт також торкнулася теми імпорта.

«Помідори перебувають у топі овочевого імпорту до України. За 2018 р. їх ввезено на $37 млн. На другому місці – спаржа, третьому – цибуля. Але, як ми бачимо вже по поточному сезону, топові позиції можуть змінюватись залежно від поточної кон’юнктури ринків і ситуації з пропозицією того чи іншого продукту на внутрішньому ринку», – сказала вона.

Традиційно серед фруктів найбільше імпортується цитрусових – $217 млн, бананів – $144 млн та ягід– $142 млн.

Читайте також:«Агро Патріот», незважаючи на пожежу, націлився на ринок часнику США та Канади

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!