Овочі-Ягоди-Сад

У Нідерландах хочуть зробити овочі та фрукти дешевшими, щоб запобігти ожирінню

У Нідерландах хочуть зробити овочі та фрукти дешевшими, щоб запобігти ожирінню

Для того, щоб зменшити кількість дорослих з надлишковою вагою, нідерландські дослідники пропонують здешевити здорову їжу, зробити дорожчою нездорову їжу або надалі обмежувати рекламу нездорової їжі.

Усі зусилля, докладені в рамках Національної угоди про профілактику, не призводять до достатнього покращення здорових моделей харчування. Для цього необхідно здешевити овочі та фрукти, повідомляє Groenten&Fruit.

Це видно з розрахунку Національного інституту громадського здоров’я та навколишнього середовища Міністерства охорони здоров’я, благополуччя та спорту Нідерландів RIVM. Уряд уклав угоди з більш ніж 70 сторонами, серед іншого, щодо здорового способу життя. Також укладені угоди з плодоовочевою галуззю.

У RIVM підрахували, що ці угоди не будуть досягнуті в 2040 році. Мета полягає в тому, щоб до 2040 року, максимум 38% дорослих мали надмірну вагу. За поточних угод приблизно 56% дорослих матимуть надмірну вагу в 2040 році. Без угод це було б 58%.

Для досягнення поставлених цілей потрібні додаткові та більш сильні заходи, пише RIVM. 

«Сюди входить: здешевлення здорової їжі, подорожчання нездорової їжі або подальше обмеження реклами нездорової їжі», – зазначають у Націнституті громадського харчування.

Рішення про зниження ПДВ на овочі та фрукти має приймати новий Кабмін Нідерландів.

Читайте також: Преміум-сегмент овочів і фруктів звузиться, – експерт