Овочі-Ягоди-Сад

У ФГ «Влада» білоголова капуста без поливу дає 100 т/га

У ФГ «Влада» білоголова капуста без поливу дає 100 т/га

Більшу частину овочевого клину фермерського господарства «Влада» із села Малі Дорогостаї Рівненської області займають капусти: 7 га цвітної і 22 га білоголової. Перша дає 20 т/га, друга – 100 т/га. Поливають тільки цвітну капусту. 

Про це повідомляє журнал «Плантатор»
«Ці культури ми садимо по пшениці й кукурудзі, – розповів керівник господарства Олександр Романчук. – На зиму вносимо хлористий калій із розрахунку 300 кг/га, потім даємо 500 л/га аміачної води. Навесні на полях закриваємо вологу, перед посадкою розсади проводимо культивацію».
Розсаду вирощують в теплицях. У першій декаді березня висівають насіння білоголової капусти, трохи згодом — цвітної.

Приблизно через 40–45 днів розсаду пересаджують у відкритий ґрунт італійською розсадосадильною машиною на 8 рядків. Схема посадки 25 × 70 см. Під час посадки капусти в рядок вносять 200 кг/га нітроамофоски. 

«Після цього пускаємо на поле обприскувач із гербіцидом Бутізан, в нормі 2 л/га. Плюс Сальса для знищення бур’янів – спеціальний препарат для групи хрестоцвітих, – уточнив фермер. – Він знищує небажані рослини, а капуста на нього не реагує. Від капустяної мухи обприскуємо рослини інсектицидом Кораген. Його дії вистачає приблизно на місяць. Від попелиць обробляємо інсектицидом Фастак». 

Поливають лише цвітну капусту, методом дощування. За сезон використовують лише 50–60 тонн води.

Читайте також: Вирощені без поливу овочі смачніші, – фермер