Овочі-Ягоди-Сад

У черешневих садах під накриттям важливо підтримувати належний водний режим

У черешневих садах під накриттям важливо підтримувати належний водний режим

Система накриттів у черешневих садах підвищує  якість плодів: вони мають більші розміри, менше розтріскуються. Вміст сухих розчинних речовин і щільність м’якушу черешні під накриттям не зазнають при цьому позитивних змін.

Такого висновку дійшли вчені Дослідно-селекційного інституту садівництва у Головусах (Чехія) в результаті своїх досліджень.

Зокрема, у ранніх сортів черешні Яцінта, Касандра, Горка було спостережено розтріскування плодів і під накриттями, що пов’язане з водним режимом. Хоча плоди цих сортів не контактували з дощовою водою, але чутливо реагували на збільшений обсяг води у кореневій зоні.

У закритих насадженнях вельми важливо підтримувати належний водний режим, аби не доходило до перезволоження ґрунтового профілю. Профілактичними заходами є правильно налаштована система зрошення і відповідний тип системи накриттів, який завадить проникненню дощової води до саду.

У разі використання системи накриттів, яка пропускає дощ до насаджень, необхідно забезпечити його швидке виведення з саду.

Можливим рішенням є висаджування дерев на гребенях, аби коренева зона була над рівнем поглинального шару ґрунту.

Довідка

Дослідно-селекційний інститут садівництва у Головусах кілька років оцінював насадження черешні, що вирощувалися під системою протидощового укриття. Досліджувалися 11 сортів, створених у Головусах, – Аранка, Амід, Ерлі Корвік, Горка, Яцинта, Юстина, Касандра, Кордія, Сандра, Тамара, Ванда, а також два сорти світової селекції – Бурлат і Регіна.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!