Овочі-Ягоди-Сад

У 30% випадків ділянка під сад є непридатною

У 30% випадків ділянка під сад є непридатною

При аналізі умов ділянки під сад у 30% випадків її визнають непридатною для цих цілей. Її продають, перепрофільовують на іншу культуру або призначення.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів  Василь Бондаровський, керівник «Біохімагро» з групи компаній EFT Group. 

Перший етап підготовки проекту нового саду – аналіз земельної ділянки. Якщо зробити помилку з самого початку, вона може відгукуватись всі 20 років існування саду, зауважив він.

За словами спеціаліста, спочатку треба зробити оглядовий аналіз ділянки: які схили, грунти, чи немає надмірного зволоження, або надмірно сухо, чи є природне затінення (лісосмуги тощо), чи є у доступі вода. Далі більш професійний етап – суто аналізу грунту.

Аналізують насупні показники: механічний склад, кислотність грунту, вміст поживних корисних речовин та надлишок токсичних, залягання карбонатів та грунтових вод, фітопатологія грунту.

«Чим швидше ми отримаємо всі ці показники, тим швидше зрозуміємо, чи придатна ділянка, – наголосив Бондаровський. – Треба пам’ятати, що у 70 випадках з 100 відповідь на це питання буде позитивною, у 30-ти ділянка виявляється непридатною. Це може стратегічно змінити плани з висадки культури або навіть з купівлі ділянки чи її окультуренню, якщо на її місці був лісовий масив або пасовище».

Читайте також: Новий сад на місці старого стикається з ґрунтовтомою