Овочі-Ягоди-Сад

Туристи позбавили садівника клопоту про врожай

Туристи позбавили садівника клопоту про врожай

Попри знижку, самозбір фруктів відвідувачами фермерського господарства «Фрут Мікс», що біля Ужгорода, виявився на 10% дешевшим, ніж робота збирачів фруктів. До того фермер позбувся витрат на доставку продукції.

Про це Микола Петрунь, засновник ФГ «Фрут Мікс» написав у своїй колонці на AgroTimes.

Сади господарства розташовані за 13 км від центру Ужгороду та за 4 км від траси Київ-Чоп. 

«На початку залучали людей через сторінку у Фейсбуці, потім приїхали місцеві ЗМІ, а після сюжету на одному з центральних каналів про нас дізналась велика кількість людей, – поділився своєю історією садівник. – Майже щодня ми приймали цього сезону більше сотні бажаючих, почали приїжджати навіть відпочивальники з санаторіїв».

За спостереженням фермера, одні відвідувачі їдуть за смачними і недорогими фруктами, інші – просто погуляти і показати своїм дітям, що фрукти ростуть на деревах, а не в супермаркетах.

На виході відвідувачі зважують зібрані фрукти й розраховуються. 

Ціни в саду – на 20% нижчі ринкових в регіоні.

«Люди задоволені і я задоволений: це мені виходить на 10% дешевше, ніж збирають найняті мною працівники. Мінус витрати на транспортування, тобто мені достатньо просто виростити врожай», – підрахував Микола Петрунь.

Фермер вбачає, що у налагодженні самозбору головне – добрі дороги до саду.

«Знаю, що деякі літні люди мають бажання приїхати, але не мають можливості. Для цього і не тільки я згодом організую бусик з відкритим дахом, який буде на невеликій швидкості їхати повз поля, де діти зможуть побачити кіз, коней, які пасуться, а потім заїхати у сад, – поділився планами Микола Петрунь. – Це буде не тільки робота по збору, а й екскурсія на природу, екотуризм».

Читайте також: Польські фермери запрошують на самозбір ягід, фруктів та овочів