Овочі-Ягоди-Сад

Польські фермери запрошують на самозбір ягід, фруктів та овочів

Польські фермери запрошують на самозбір ягід, фруктів та овочів

Фермери Лодзинського воєводства (Польща) запрошують самостійно збирати фрукти та овочі. Кілограм малини в такому разі обходиться збирачеві у 7 злотих (49 грн), лохини – 10 злотих (70 грн) і вишні – 2 злотих (14 грн). Трикілограмовий гарбуз – 5 злотих (35 грн), пучок буряка – 6 злотих (42 грн), а молодий кабачок – 10 злотих (70 грн). Фермеру це також вигідно, оскільки продати товар гуртом можна тільки значно дешевше, інколи нижче собівартості.

Про це повідомляє Dziennik Łódźki

Видання пише, що фермери Лодзинського воєводства запрошують жителів регіону самостійно збирати фрукти та овочі. Вони пропонують набагато нижчі ціни, ніж у магазинах або на ринках. 

«Минулого року Пауліна Йовік, яка з родиною веде ферму у Водзерадах у Лаському повіті, минулого року використовувала плоди для самостійного збирання. У цьому вона вирішила запропонувати таку можливість своїм клієнтам і запропонувала овочі: кабачки, буряк та гарбуз.

 «Ми пропонуємо не стільки самостійне збирання врожаю, скільки збираємо овочі на прохання клієнта, який негайно їх забирає, – розповіла фермерка Пауліна Йовік, з Водзерадів Ласького повіту. – У нас можна купити трикілограмові гарбузи приблизно за 5 злотих, пучок буряка приблизно за 6 злотих, а молодий кабачок – за 10 злотих».

На гуртовому ринку гарбуз коштує 2,5 злотих/кг, кабачок – 1-3 злотих/кг.

На ринках у Лодзі 0.5 кг малини коштує понад 10 злотих, тоді як у Кшивожеці у Велунському повіті можна зібрати кілограм цих ягід за 7 злотих. Виробник не скаржиться на брак самозбирачів.

«Минулого року інтерес був дуже високим, цього року він триває, – каже пан Блажей, власник плантації. – Приїздять сім’ї з маленькими дітьми, яким батьки хочуть показати реальне життя та природу». 

До самостійного збирання пропонують ягоди, які зазвичай ідуть на заморожування та переробку.

Пан Матеуш, який вирощує лохину в Томашівському повіті (у Речиці та Садикержі), запропонував зібрати її окремим клієнтам, у т.ч. через закупівельні ціни.

«На скупці спочатку мені запропонували 6 злотих за кілограм фруктів, що нижче собівартості вирощування, – каже виробник. – Крім того, в дитинстві я підробляв, збираючи ягоди, і вважаю, що це вчить мене поважати працю та природу. Тому я пропоную таку можливість іншим».

2 злотих/кг за кілограм вишні Лутовки доведеться заплатити при збиранні в Садковіце в районі Рава. Тоді як на ринку ці ягоди коштують 5-9 злотих/кг.

Читайте також: Після буревію в Польщі ягоди продають «самозбором»