Овочі-Ягоди-Сад

Трипси можуть переносити вірус бронзовості томатів

Трипси можуть переносити вірус бронзовості томатів

Великої шкоди посівам органічних томатів можуть завдати квітковий і тютюновий трипси.

Для них характерним є груповий розвиток личинок, що з’являються практично одночасно та одразу починають живлення.

Водночас яйцекладки розташовуються у важкодоступних для обприскувань місцях листків, стебла, квіток, плодів, на стадії німфи проникають у поверхневий шар ґрунту, на глибину до 2 см.

Цей шкідник веде прихований спосіб життя, одразу виявити його нелегко. Небезпека полягає в тому, що трипси можуть переносити вірус бронзовості томатів – хвороби, яка в ряді регіонів є досить небезпечною.

Проти трипсів ефективні пастки блакитного кольору. З ентомофагів краще заселити хижого клопа оріуса (Orius laevigatus), який харчується також павутинним кліщем і попелицями.

У флаконах продають дорослих особин і німф, термін зберігання яких становить 1-2 дні за температури 8-10 °С, тому доставку й внесення слід проводити швидко.

Його заселяють після пасинкування рослин, оскільки значну частину яєць оріус відкладає на бічні пагони. Він може харчуватися амблісейусом (кукумерісом), пилком рослин, яйцями метеликів.

Крім оріусів, проти трипсів використовують окремих видів амблісейусів, макролофуса. Ефективним також є обприскування Боверином.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!