Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Торік експорт горіхів був найгіршим за останні роки, проте є хороші новини

Обсяг експорту горіхів у 2020 року склав близько 40 тис. тонн, тоді як у кращі роки було від 85 до 120 тис. тонн. Падіння сталося через падіння врожайності протягом двох останніх років та пандемію коронавірусу, через яку впало споживання горіхів. Проте, у світі заговорили про бренд українського сортового горіху, який відрізняють високі смакові якості.

Про це в коментарі AgroTimes повідомив Олег Коровкін, очільник Київської обласної організації Української горіхової асоціації.

Олег Коровкін сам має горіхове господарство «Родинний сад» на Черкащині, одне з перших в незалежній Україні.

«Ще три роки тому горіхівництво стабільно йшло в гору. Значний приріст врожаю був у 2018-му. Але останні два роки врожайність падає через зміни кліматичних умов», – зазначив горіхівник. 

Хоча в попередні роки Україна закривала продажі на зовнішні ринки максимально до Нового року, цього сезону експорт тривав до лютого. Тому остаточних цифр за сезон у Асоціації поки немає. Дуже багато товару залишилось на складах через  коронавірус –  сильно впало споживання в Європі. 

«Два-три місяці нічого не йшло на експорт», – пояснює Олег Коровкін. 

Заявлена біржова ціна на горіх у 2020 році – $5,2-5,6/кг за готову продукцію. 

«Це дуже мала ціна і вона тримається вже другий рік поспіль», – коментує експерт.

За словами Олега Коровкіна, є й добрі новини. В результаті розвитку експорту у минулі роки іноземці – Америка, Європа, Азія – заговорили про бренд українського сортового горіху, який відрізняють високі смакові якості. 

Для експортерів важливо, щоб горіх був світлий, дуже цінується «метелик». У 2020 році ціна на нього була 150-170 грн/кг.

В цілому, за спостереженнями Асоціації, світове споживання горіху зростає, що пояснюється трендом здорового образу життя. Але останній рік цьому процесу завадив карантин. 

Втім, є в пандемії й позитивна сторона.

«Коронавірус допоміг зрозуміти важливість кращого імунітету. А горіх – один з найважливіших продуктів у цьому сенсі», – говорить Олег Коровкін.

Читайте також: Напрямки експорту волоського горіха суттєво змінилися