Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Томати мульчують плівкою, соломою й тирсою

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Для мульчування томатів використовують органічні матеріали (сіно, траву, солому, перегній, торф тощо) або неорганічні (синтетичну плівку, агроволокно). Кожний мульчуючий матеріал має свої переваги та недоліки.

Про це пише журнал «Плантатор».

Видання зазначає, що мульчування томатів застосовується у відкритому ґрунті та у спорудах закритого ґрунту. У відкритому ґрунті із органічних матеріалів найкраще використовується листя дерев і кущів. Шар сіна та соломи повинен бути більш щільним, ніж листя. Компост і перегній містять велику кількість насіння бур’янів, тому їх використовують для мульчування як виняток.

Тирса вбирає дуже багато води. Для мульчування використовується тирса не всіх листяних порід: тирса з дуба виділяє в ґрунт під час розкладання дубильні речовини, пригнічує ріст рослин. Тирса хвойних дерев підкислює ґрунт, тому використовувати її на кислих ґрунтах небажано.

У теплиці ґрунт перед висаджуванням розсади томатів накривають мульчею або двобічною білою плівкою для захисту від бур’янів і покращення відбиття світла. За більшої кількості світла посилюється генеративний розвиток рослин.

Читайте також: Мульча у міжряддях садів покращує структуру ґрунту

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!