Овочі-Ягоди-Сад

Томатну міль заманюють у Biocaptur

Томатну міль заманюють у Biocaptur

Іспанська компанія ATG Ingeniería виготовила пристрій Biocaptur S50 для приваблення та відловлювання південноамериканської мінуючої томатної молі Tuta Absoluta.

Про це повідомляє HortiDaily.

«Biocaptur S50 – перший пристрій біологічної боротьби з томатною мінуючою міллю, –  повідомляє компанія. – Комахи заманюються певною частотою світла, а потім засмоктуються в машину».

Biocaptur S50 складається з світлодіодного екрана з центральним і додатковими світлодіодними прожекторами, спіральної турбіни і корпусу, в якому розташований мішок-пастка для комах (біопакет). Весь комплект встановлюється на металеву опору, призначену для фіксації обладнання як на землі, так і на узвишші. Пристрій засмоктує комах, утримуючи їх у встановленій всередині сітці. Устаткування діє проти молі з перших стадій до зрілого віку.

«Тести, проведені з Biocaptur S50 і його попередніми прототипами в теплицях в різних сільськогосподарських районах Альмерії, показали здатність обладнання здійснювати остаточний контроль над Tuta absoluta, досягаючи кращих результатів, ніж інші методи, що застосовуються для боротьби з цією загрозою для томатів, – кажуть розробники. –  Оскільки інструмент впливає на колонію з перших стадій біологічного циклу комахи, він не тільки різко скорочує популяцію, а й порушує фазу відтворення».

Виробники стверджують, що пристрій працює у нічний час – у години, які збігаються з біологічним циклом Tuta absoluta, і не робить ніякого впливу на інших корисних комах.

Продуктивність установки Biocaptur оптимальна в межах 5 тис. квадратних метрів.

Читайте також: Експертка розклала боротьбу із Tuta absoluta на 10 етапів