Овочі-Ягоди-Сад

Теплиця училища забезпечує овочами навчальні заклади Хмельницького 

Теплиця училища забезпечує овочами навчальні заклади Хмельницького 

Більше як тонну огірків зібрали з початку березня у теплиці хмельницького вищого професійного училища №11. Увесь урожай реалізували у навчальних закладах громади.

Про це повідомляє «Суспільне Хмельницький».  

Площа теплиці у Хмельницькому, де вирощують огірки, становить 0,6 га

«Ми скористалися законодавчою базою, щоб реалізовувати продукцію в наших закладах дошкільної й середньої освіти. Коли є врожай, заклади освіти здійснюють попереднє замовлення. 2023 року для шкіл передали майже 2 тонни продукції, для садочків – 1,5 тонни. Перед реалізацією овочі мають перевіряти у «Держпродспоживслужбі», щоб продукти дозволили використовувати», – розповіла виконувачка обов’язків директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська. 

Майстриня виробничого навчання Лариса Чорнобрива розповіла, урожай огірків збиратимуть до середини червня. Інші висадять у вересні: «Наразі ми зібрали понад тонну огірків і плануємо ще такий самий урожай. Цього року ми висадили 1100 корчів, минулого – 500 корчів помідор і 600 огірків».

За словами директора вищого професійного училища №11 Василя Селізара, теплицю побудували 2021 року за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. 30% від суми взяли з бюджету Хмельницької громади. Щоб підвищити врожайність теплиці у холодну пору року, за кошти міської громади збудували модульну котельню на твердому паливі. Її запустили у грудні минулого року.

Читайте також: Комунальна теплиця принесла прибуток 1 млн грн