Овочі-Ягоди-Сад

Тензіостанція керує поливом на мільйонах гектарів

Тензіостанція керує поливом на мільйонах гектарів

Електронні тензіометри, об’єднані у систему з власним сервером, що зберігає дані довгі роки, дозволяють точно і швидко керувати поливом як на невеликих об’єктах, таких, як теплиці, так і на мільйонах гектарів полів.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

Як розповів керівник компанії Aquatec Олександр Павелківський, сучасні тензіометричні систем онлайн моніторингу — це розумне поєднання апаратної частини і програмного забезпечення в єдине, просте, надійне і фінансово доступне рішення.

«Тензіостанція складається з  універсального реєстратора-контролера та/або реєстраційних радіомодулів і електронних тензіометрів різної модифікації. Електронні датчики різних виробників без будь-яких змін використовують в тензіоконтролері. Тип та кількість сенсорів комбінують відповідно до вимог агропродовольчих підприємств. Після встановлення і підключення вони автоматично починають вимірювати та надсилати дані. Всі дані системи розміщуються на одному сервері та завжди доступні для користувача з ноутбука, планшета, мобільного телефону у вигляді звітів, залежностей (наприклад, між водним потенціалом та об’ємним вмістом води — криві вивільнення вологи ґрунту), графіків (наприклад, поливу рослин — дати та норми), таблиць, мапи ділянок іригації», – йдеться у статті. 

Додається, що доступ до збережених даних і налаштування параметрів надається на сервері або через мобільний застосунок за логіном і паролем операторам системи іригації, агрономам, іригаторам або іншим авторизованим користувачам (з різними правами доступу), 24/7 та зберігається протягом багатьох років. 

«Інноваційність тензіостанції полягає у тому, що агропродовольчі підприємства України вже сьогодні через ноутбук, мобільний телефон або планшет із будь-якої точки планети можуть керувати іригацією агрокультур у полі, саду або теплиці, – наголошується у публікації – Водночас вони орієнтуються на дистанційні, точні та достовірні дані, у першу чергу, вологоутримувальної сили ґрунту, яка обумовлює доступність вологи для рослин. Такий підхід використовується і у великому бізнесі».  

Іригаторам, які керують мільйонами зрошуваних гектарів у світі, завжди відомо, коли і скільки води треба вилити на кожне поле. Керівники агропідприємств можуть залучати кваліфікованих консультантів для агротехнологічного супроводу на основі даних системи, які дистанційно керуватимуть технологією зрошення.

Читайте також: При зрошенні без тензіометра фермер нічого не бачить, – експерт