Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Стійкі до фузаріозу гібриди огірків пішли в промислове виробництво

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У 2019 році компанія Rijk Zwaan стала першою овочівницькою компанією, яка представила гібриди огірків із стійкістю до фузаріуму. Це рішення може замінити дороге щеплення до стійкої підщепи.
Про це повідомляє HortiDaily.

Фузаріум – головна проблема вирощування огірків. Грибкова хвороба може завдати чимало шкоди, особливо коли огірки вирощують у ґрунті в неопалюваних теплицях середніх технологій. Фузаріум в основному розвивається восени і взимку, які є основними сезонами виробництва на півдні Європи. 

Стійкі до фузаріуму гібриди Форамі РЗ та Форада РЗ були випробувані в Іспанії та Греції й показали гарні результати.

Тепер, коли резистентність до фузаріуму досягла успіху у двох комерційних сортах огірків, Рійк Цваан хоче якомога швидше представити цю ознаку в більшій кількості сегментів. 

«Зараз ми розводимо для виробництва стійких сортів довгих огірків для Південної Африки, Австралії та Мексики – трьох країн, де фузаріум може стати головною проблемою. Для міні-огірків ми розпочали випробування на стійкі до фузаріуму сорти весняно-літнього сезону в Ізмірі, Туреччина. Влітку ми їх також випробуємо в Йорданії. Крім того, ми працюємо над стійкістю до фузаріуму в нашій азіатській програмі для огірків», – розповів Кор Харінг, керівник програми з розведення довгого огірка компанії Rijk Zwaan.

Донедавна найефективнішим засобом боротьби з фузаріумом було щеплення до стійкої підщепи. Але це було дороге рішення.

Як розповів керівник групи дослідників-фітопаталогів компанії Rijk Zwaan Даніель Людекінг, селекціонери використали тисячі рослин – найчастіше диких сортів – щоб знайти правильний матеріал. Провівши багато схрещувань, до стійкості проти фузаріуму додали таких якостей як висока врожайність, хороша будова рослин та бажаний тип плодів, розмір, форма, колір та смак.

Читайте також:Пероноспороз знищує до 80% урожаю огірків

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: