Овочі-Ягоди-Сад

Пероноспороз знищує до 80% урожаю огірків

Несправжня борошниста роса або пероноспороз може спричинити недобір урожаю огірків на рівні 50–80%. Про це пише журнал  «Плантатор».

Це інфекційне грибне  захворювання зустрічається на різних континентах світу.

На території України пероноспороз вперше виявили у 1972 році.

Згодом він розповсюдився на всій території країни і призвів до значних втрат врожаю. І навіть став однією з причин зникнення знаменитого Ніжинського сорту огірків.

Несправжня борошниста роса уражає рослини огірків на всіх фазах онтогенезу. В основному уражуються листки, зверху на них можна спостерігати різного розміру плями, що мають округлу або кутасту форму. 

Плями мають світло-зелене забарвлення, згодом – жовтіють, пізніше стають коричневими та збільшуються в розмірах. З нижнього боку листка формується сіро-фіолетовий наліт.

Стрімкому поширенню хвороби сприяють часті дощі, роси, низькі температури, а також вирощування огірків на погано провітрюваних і затемнених ділянках, у теплиці, де скупчується крапельно-рідка волога. 

Первинним джерелом інфекції є уражені рослинні рештки.

Заходами боротьби з хворобою є дотримання сівозміни, знищення рослинних решток, глибока зяблева оранка, знезараження ґрунту та культивування стійких та відносно стійких сортів і гібридів.

Для боротьби з хворобою рекомендується обприскування рослин фунгіцидами Металаксил-М, ЗП, Ордан, ЗП з нормою витрати препарату 2,5 л на 500 л води на 1 га, Інфініто 61 SC, 687,5 KC – 1,5 л на 500 л води, Квадріс 250 SC, к. с. – 0,6 л на 500 л води  та інші.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!