Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Спрогнозували виробництво томатів у ЄС до 2030 року

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Очікується, що виробництво свіжих томатів у ЄС залишиться відносно стабільним (-0,3% на рік до 2030 року), хоча зростатиме частка томатів з більшою доданою вартістю, таких як коктейльні, чері та інші мініатюрні види. Споживання свіжої продукції дещо знизиться, зросте споживання переробленої.

Про це повідомляється у середньостроковому прогнозі розвитку сільського господарства ЄС, складеного Єврокомісією.

ЄС виробляв понад 16 млн тонн томатів 2018 року, з яких приблизно 40% вживалося у свіжому вигляді і 60% використовувалося на переробку. П’ять держав-членів: Іспанія, Італія, Нідерланди, Польща та Франція виробляють майже 73% продукції для споживання в свіжому вигляді, і три держави: Іспанія, Італія та Португалія концентрують понад 90% продукції на переробку.

Свіжі томати переважно вирощують в теплицях або під інші видами захисту. Очікується, що виробничі площі зменшаться, а середня врожайність зросте за рахунок встановлення штучного освітлення та обігріву в теплицях. Частка північних країн у виробництві томатів падає, у південних країнах зимовий сезон продовжується до весни.

Внутрішнє споживання свіжих томатів на душу населення знизиться до 2030 року з 14 кг до 13,6 кг у тому числі й через споживання томатів меншого розміру.

Експорт томатів збільшиться до 2030 року на 1,6%, або 200 тис. тонн.

Близько 72% імпорту ЄС припадає на Марокко та 18% — на Туреччину. Очікується, що імпорт продовжить зростати +0,4% на рік до 500 тис. тонн у 2030 р. оскільки основні конкуренти все ще збільшують виробничі потужності.

Виробництво томатів на переробку збільшитися протягом прогнозного періоду (+0,7% на рік до 2030 року до 11 млн тонн). Очікується, що споживання продукції з перероблених томатів у ЄС зросте з 20,5 кг на душу населення в 2018 році до 21 кг у

2030 року в у еквіваленті свіжих томатів. 

Очікується, що експорт перероблених помідорів з ЄС продовжить збільшуватися на 1% на рік до 2,7 млн ​​т у 2030 році. Імпорт перероблених томатів також зростатиме, хоча й повільнішими темпами — на 0,7% на рік, до 2,6 млн. тонн у 2030 році.

Читайте також: Стало відомо, чим керуються покупці при виборі томатів

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!