Овочі-Ягоди-Сад

Спеціаліст з розсадництва назвав ознаки якісних саджанців лохини

Спеціаліст з розсадництва назвав ознаки якісних саджанців лохини
dav

Володимир Дмитрієв, спеціаліст з розсадництва з 30-річним стажем, найпершою ознакою якості саджанців лохини вважає наявність хорошого приросту цього року, який може бути до 50 см. Також важливий стан кореневої системи.

Про це він повідомив у своїй колонці на AgroTimes.

«Купуючи саджанці, передусім треба звернути увагу на кореневу систему, – порадив спеціаліст. – Якщо рослина перебувала в одному контейнері два, а ще гірше три роки, то корінці стають схожими на мочалку й закручуються в клубок. Такий переросток не годиться. Оскільки кореням немає куди розвиватися, рослина усередині літа, коли має відбуватися її активний ріст, закладає бруньки та йде у сплячку.

Для промислових плантацій переростки економічно недоцільні –– багато мороки, в рості відставатимуть, і якісні однорічки їх швидко наздоженуть.  

Володимир Дмитрієв

На думку Володимира Дмитрієва, у якості саджанця можна бути впевненим, якщо його висота становить 25–40 см, міститься в контейнері 1–1,5 л; кількість пагонів – 3–4; діаметр у основи – 3–4 мм; ком субстрату заповнений кореневою системою, але не ущільнений, усмоктувальні корінці видно; якщо на дворі ще не осінь, листя має бути великим, темно–зеленим, почервоніле вказує на голодування. Навесні на гілках можуть бути бруньки, а можуть уже з’явитися листочки, тоді з рослинами треба поводитися обережно, щоб не пошкодити їх. 

Чим доросліша рослина, тим просторіший має бути контейнер: для трирічки –– понад 2 літри. Такі саджанці дорожчі, їхнє перевезення в машині займе більше місця, висаджування –– більше часу, тому робітнику в полі треба буде сплатити більше. Купувати таку лохину є сенс, якщо фермер хоче закласти комбіновані посадки з однорічок і більш дорослих рослин, щоб від дорослих раніше отримати урожай, вийти з ним на ринок і, поки підростає основна частина плантації, напрацювати канали збуту.

«Найперший показник якості – наявність хорошого приросту поточного року, який може бути до 50 см. Якщо він відсутній, із рослиною не все гаразд – з’явилися хвороби, кореневі гнилі або не вистачає поживних речовин у затісному контейнер», – наголосив експерт. 

Саджанці без контейнерів дешевші. Вирощують їх  під замовлення. Ґрунт з рослинами нарізають кубами і транспортують до місця посадки. 

«Головне завдання – не зруйнувати ком землі й не пересушити коріння. Для посадки таких саджанців потрібні кваліфіковані робітники. Не підготовлені, скоріше за все, наламають дров. Висадити треба доволі швидко – впродовж трьох днів», – підсумував Володимир Дмитрієв.
Читайте також: Експерт: площі під лохиною зростатимуть, збільшаться інвестиції в захищене вирощування