Овочі-Ягоди-Сад

Спеціаліст виділив два моменти вирощування лохини

Спеціаліст виділив два моменти вирощування лохини

Для успішного вирощування лохини, на планатації мають бути сорти, що плодоносять від середини літа до кінця вересня. Господарство зобов’язане мати холодильник для зберігання ягід від тижня до місяця.

До таких висновків доходить у статті в журналі «Садівництво по-українськи» Володимир Дмитрієв, фахівець з розсадництва з 30-річним досвідом вирощування лохини, автор сорту Фіолент і співавтор книги «Чорниця високоросла».   

«Важливо мати сортимент, який забезпечить продаж від липня до вересня. Максимальні ціни можна отримати за надранні сорти та пізні, коли ягода вже відходить. Під час масового збирання ціни мінімальні, але без середніх сортів теж не можна. Є споживачі, які готові купувати лохину по 200 грн/кг, і ті, хто не готові віддавати більше ніж 100 грн/кг (йдеться про оптові ціни, адже маючи гектар насаджень, уже можна розраховувати на оптові поставки). Не дочекавшись від вас постійного надходження товару, покупець переключиться на іншого виробника і може не повернутися до вас наступного року», – йдеться у публікації.

Також зазначається, що велике значення має охолодження. 

«Про нього треба подбати, вирощуючи навіть один гектар. Взагалі лохина — не малина, зберігається непогано. Найніжніший сорт має запас міцності з тиждень, але рідко буває, що сьогодні зібрав, а завтра — продав зібране. Якщо й так, то ягоду все одно бажано охолодити. Тим більше, якщо її збуватимуть через посередника. У холодильнику, залежно від сорту, лохина максимально зберігається до місяця», – зазначають у статті.

Читайте також: Експерт порадив вирощувати не більше 4-5 сортів лохини