Овочі-Ягоди-Сад

Спеціаліст порадив, як боротися з ризоктоніозом на картоплі

Спеціаліст порадив, як боротися з ризоктоніозом на картоплі

Для боротьби з ризоктоніозом картоплі використовують протруйники, прогрівють бульби перед садінням, висаджують їх у теплий (>+ 8°С) ґрунт, дотримуються сівозміни, видаляють неперепрілі рослинні залишки, контролюють бур’яни а достиглу картоплю не тримають довго в землі.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук Олег Тарасенко, менеджер з технічної підтримки однієї з найбільших компаній у сфері захисту рослин «Адама Україна».

«На жаль, біологічні протруйники проти цієї хвороби неефективні, – наголосив він. – Навіть хімічні мають термін їх ефективного захисту – від 30 до 40 днів. Коли ви вже пропустили цю хворобу, виправити ситуацію неможливо. В одному випадку у вас будуть зрідження насаджень картоплі до 40% і більше, в іншому – уражена коренева система не дасть можливості отримати повноцінний урожай, зниження може бути до 50% і більше, при ураженні великобульбових сортів втрати можуть становити навіть 100%».

Спеціаліст зауважив, що протруєння є прямим засобом боротьби з Rhizoctonia solani, однак ефект протруєння може дуже розрізнятися. Якщо багато факторів, що сприяють зараженню, поєднуються, протруєння не може забезпечити достатній захист від інфекції.

Холодна і волога погода також сприяють розвитку хвороби.

Заходи зменшення інфекції:

  • Прогрівання бульб картоплі перед садінням;
  • Повернення картоплі на попереднє місце не раніше ніж через чотири роки;
  • Садити картоплю при стабільній температурі вище 8°С;
  • Відсутність неперепрілих рослинних залишків;
  • Контроль бур’янів;
  • Протруєння насіння бульб та грунту при садінні картоплі;
  • При достиганні картоплі не тримати її довго в грунті.

Читайте також: Протруйники картоплі додали від 1 до 9 т/га урожаю