Овочі-Ягоди-Сад

Експерт розповів про якість картоплі

Через холодну весну на картоплі розвивалися грибні хвороби, а через м’яку зиму успішно перезимувала значна кількість шкідників, які інтенсивно ушкоджували рослини, розповів Микола Гордійчук, директор насіннєвої компанії «Агріко Україна». 

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Погода навесні сприяла розвитку на посівах картоплі грибних хвороб, таких як фітофтороз та альтернаріоз, – розповів Микола Гордійчук. – Багато господарств мали проблему з ризоктоніозом: коли бульби висаджені у холодний та вологий ґрунт, а сприятливих умов для їх проростання тривалий час немає, збудники ризоктоніозу починають ушкоджувати тендітні проростки. Особливо така проблема зачепила великі господарства, які починають весняну посівну доволі рано, щоб відсадитися в оптимальні терміни».

За інформацією експерта, значно активніше порівняно з попередніми сезонами посіви картоплі ушкоджували колорадські жуки. У деяких господарствах активно проявили себе дротяники. Збільшення популяцій шкідливих організмів було пов’язане передусім зі сприятливими умовами для їх перезимівлі та подальшого розвитку, адже зима була м’якою.

Читайте також: Попит на сучасні картоплесховища відчуватиметься 4-5 років, – експерт