Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Сорти лохини змінюють раз на 10 років

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Потребу в оновленні сортів диктують не особливості рослини, адже на одному місці вона може рости до 50 років, а супермаркети, які хочуть продавати ідеальний товар, вважає Олена Воробйова, співвласниця ФГ «Грасс авеню», що  в Житомирській області.

Про це повідомляє AgroTimes.

«Перед закладанням ягідника ми вибирали сорти, дивилися, читали, і все одно наробили помилок, –– розповіла Олена Воробйова, –– Бо в рекламних проспектах пишеться одне, а в українських реаліях іноземний сорт може поводитися зовсім не так, як у Польщі чи Нідерландах. До того ж є мінливий світовий ринок. На ньому замовляють музику супермаркети. Вони хочуть, щоб ягода була великою, хрусткою, лежала без холодильника понад місяць. Вони в курсі селекційних новинок і диктують умови: цей сорт годиться, а цей –– ні».

У Нідерландах змінюють сорти лохини раз на 10 років. Сорт, якому 20 років, вважається застарілим, такі ягоди супермаркети купують неохоче.

«Із цієї причини наші вільні 6 га ми будемо засаджувати найновішими американськими ліцензійними сортами, –– сказала фермерка. –– Серед тих, що вже вирощуємо, є чудовий урожайний раннє-середній Патріот. Але він має темний колір, бо позбутий характерного для лохини нальоту, що не подобається реалізаторам і покупцям. Є гарний сорт Eліот, більш новий Aврора, та ми зробили ставку на супернові, забезпечуючи своїй продукції затребуваність на роки вперед».

Читайте також:Не всі сорти лохини підходять для вирощування в контейнерах

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!