Овочі-Ягоди-Сад

Сорт фундука має продумуватися на роки вперед, – консультант

Сорт фундука має продумуватися на роки вперед, – консультант

Фермеру, який вперше планує фундуковий сад, треба правильно підібрати ділянку, розрахувати свої сили та підібрати якісний та перспективний садивний матеріал.

Про це в своїй статті для журналу «Садівництво по-українськи» розповів Еліо Рессіа, фахівець консалтингової компанії Corylus Est (Італія).

«Більшість початківців не приділяють цьому особливої уваги і висаджують ті сорти, які їм «сподобалися» чи хтось порадив, – сказав він. – Через п’ять років вони розуміють, що сорт непопулярний, саджанці виявилися неякісними, а урожайність – низькою. А якщо й запилювачі були підібрані неправильно, то урожаю може взагалі не бути».

При плануванні проєкту фермеру обов’язково слід подумати про наявність водних ресурсів, які дозволяють отримати максимальний урожай.

«Сад можна висаджувати тільки тоді, коли є можливість його доглядати поливати, удобрювати і боротись із бур’янами, – резюмував італійський експерт. – Чіткий, добре обдуманий та правильно складений план дій дозволить уникнути помилок у майбутньому».

Читайте також: Італійський фундук пристосувався до українських морозів