Овочі-Ягоди-Сад

Сімейна ферма з Прикарпаття отримала грант на 1,3 га лохини

Сімейна ферма з Прикарпаття отримала грант на 1,3 га лохини

На закладання плантації лохини площею 1,3 га грант за держпрограмою «єРобота» в розмірі 400 тис. грн отримала сімейна ферма родини Чумбеїв – ФГ «Житні лани», що в селі Цуцилів на Івано-Франківщині.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Зазначається, що раніше у фермерському господарстві, яке обробляє 20 га землі, раніше вирощували озиму пшеницю, гречку сою. А тепер буде ще й плантація лохини на 1,3 га з надією розширити його до 12 га.

«Я впевнений, що ми переможемо в цій війні, і сприймаю цю можливість із грантом, як шанс, яким потрібно скористатися: щось робити, створювати, але ж ніяк не зупинятися чи стояти на місці», – зазначає Володимир Чумбей, голова фермерського господарства.

Фермерством у сім’ї Чумбеїв займається вся родина. З дружиною Іриною Володимир познайомився якраз, коли здобував аграрну освіту. Каже, що дружина знає більше за нього. Хоча сам є викладачем у місцевому коледжі, читає землеробство. Старша донька Катерина пішла батьківським шляхом. Спочатку вирішила навчатися на економічному факультеті, але вже в процесі навчання змінила траєкторію і вирішила здобувати теж аграрну освіту. А молодша Марта, їй 6 років, думає, поки що із задоволенням їстиме вирощені ягоди.

«Я називаю це нашою сімейною справою, і той результат, який нам вдалося разом напрацювати, без сім’ї мені ніколи б не вдалося», – впевнений Володимир.

Читайте також: Експерти прогнозують здешевлення лохини