Овочі-Ягоди-Сад

Штучний інтелект точніше прогнозує ціни на фрукти і овочі

Штучний інтелект точніше прогнозує ціни на фрукти і овочі

Нідерландський стартап Merqato за допомогою штучного інтелекту на 25% точніше прогнозує ціни та обсяги фруктів та овочів, ніж інші компанії.

Про це повідомляє FreshPlaza. 

«Ми перетворюємо дані від фруктових і овочевих компаній у поєднанні із зовнішніми даними, як-от інформація про погоду, ціни на енергоносії та торгові дані, у точніші прогнози, щоб створити кращу відповідність між попитом і пропозицією», — говорить Ян-Віллем Снокер, співзасновник Merqato.

Зараз стартап співпрацює із  нідерландськими, іспанськими та німецькими підприємствами з виробництва фруктів і овочів. Merqato прогнозує як обсяг того чи нішого товару на ринку, так і його ціну. Це означає, наприклад, що компанія може знати за один-чотири тижні наперед, якою буде очікувана ціна продажу, таким чином приймаючи краще рішення.

«Ця прогностична модель на цілих 25% точніша, ніж власні прогнози компаній», – каже Ян-Віллем Снокер. 

Це дає користувачам можливість приймати економічно ефективні рішення на основі даних, що також призводить до меншої втрати вартості продукту. 

«Ми бачимо, що наразі ринок фруктів і овочів дуже орієнтований на виробництво, що за своєю суттю призводить до надлишків. Завдяки нашій технології обробки даних ми надаємо компаніям більш точне уявлення про обсяги, які вони можуть очікувати протягом певного тижня. А також прогнозувати витрати на закупівлю за шість тижнів наперед, що ви можете очікувати надлишок, що дозволяє вам шукати альтернативні можливості продажу на більш ранньому етапі. Це зменшує харчові відходи на ринку та допомагає кооперативам і оптовикам, які працюють на низькій прибутковості», – підкреслює співзасновник Merqato.

Читайте також: Прогнозують подорожчання і так недешевих яблук