Овочі-Ягоди-Сад

Шкідливість бавовникової совки у Степу зросла до рівня колорадського жука

У 2021 році за помірної температури повітря, достатньої зволоженості й наявності квітучої рослинності в період льоту метеликів бавовникової совки є загроза виникнення осередків підвищеної чисельності фітофага, пише журнал «Плантатор».

Оскільки боротьба зі шкідником ускладнюється через особливості біології його розвитку, чисельність совок в останні роки зросла, а шкідливість у Степу підвищилася до рівня колорадського жука.

Торік бавовникова совка у південних областях почала розвиток у ІІІ декаді травня, у Лісостепу – у середині червня. Основний період заселення рослин томатів і перцю солодкого в Лісостепу – початок біологічної стиглості плодів.

Заселеність рослин становила 8-20%, чим спричинила втрати врожаю томатів на рівні від 2 до 28% (Харківська, Херсонська, Одеська обл.). Чисельність лялечок бавовникової совки за результатами осінніх ґрунтових обстежень становила в середньому 0,4–1 екз. на кв. м, що трохи менше порівняно з минулим роком.

«У природі завжди є зимуючий запас бавовникової совки. Це пояснюється наявністю значної кількості діапазуючих лялечок від попередніх поколінь», – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, на Одещині з’явився новий шкідник томатів.