Овочі-Ягоди-Сад

На Одещині з’явився новий шкідник томатів

Новий шкідник томатів – Tuta absoluta змусив виробників на Одещині коригувати заходи господарювання. Одні налаштовані збільшити витрати на боротьбу зі шкідником, інші ж намагаються випередити проблему та диверсифікують ризики.

Про це повідомляє прес-служба UHBDP.

«Для всіх тепличників Одеської області сезон 2021 вже давно в розпалі. Втім, вночі температура повітря падає часом до -15-18°C , а вдень піднімається до +10+15°C. Тому всі зусилля виробників спрямовані на підтримку стабільної температури в розсадниках і в теплицях», – йдеться в повідомленні.

Разом з тим відзначають, що головною темою сезону для тепличників Одещини є активність нового шкідника – Tuta absoluta. Тому деякі аграрії вирішили випередити небезпеку.

«Вони хочуть зібрати перший врожай ще до того, як метелики почнуть свій масовий літ. Однак для цього довелося йти на додаткові витрати, пов’язані з опаленням розсадників і основних теплиць. Наразі вони вже мають в своїх теплицях кущі помідорів 3-4 тижневого віку», – додають у публікації.

Інші ж фермери висаджують розсаду томатів в традиційні терміни, зокрема, тільки готують свої теплиці для цього. Відтак, вони матимуть додаткові витрати на препарати для боротьби зі шкідником. При цьому, щоб диверсифікувати ризики, більшість усіх виробників виділили всі необхідні ресурси для вирощування ранньої капусти.

Раніше повідомлялося, шкідників у нідерландській теплиці знищують беспілотниками розміром з долоню. Нагадаємо, фітосанітари у турецьких томатах в Чернівцях також виявили Tuta absoluta.