Овочі-Ягоди-Сад

Хрестоцвіті клопи пошкодили до 10% капусти

Хрестоцвіті клопи пошкодили до 10% капусти

До 10% ранньої та середньостиглої капусти пошкодили хрестоцвіті клопи на півдні та сході України. Більше шкоди 2021 року чинили також прихованохоботники.

Про це повідомляє у статті в журналі «Плантатор» Ксенія Баннікова, кандидатка сільськогосподарських наук.  

Учена зазначає, що в Харківській, Херсонській, Полтавській та інших областях посіви капусти заселяли хрестоцвіті клопи, імаго і личинки яких за чисельності 1–3 екз. на рослину пошкодили 1–3, макс. 10% рослин ранньої та середньостиглої капусти. Шкідливий як їх розвиток фітофага у плантаціях культури, так і небезпека перезараження бактеріозом та мікозами. 

Вона додає, що капустяна муха, бавовникова совка, совка гамма не мали істотного господарського значення на посівах капусти 2021 року, але потенційно залишаються небезпечними.

«У Лісостепу та Степу насінникам культури завдавали шкоди прихованохоботники, якими було пошкоджено 3–12% рослин (Вінницька, Київська, Чернівецька, Тернопільська обл.), що більше, ніж минулого року», – наголошує Ксенія Баннікова.

Дослідниця також згадує, що з інших шкідників на купсті  також фіксувалися вовчок, підгризаючі совки (Житомирська, Київська, Тернопільська обл.) шкодили на 2–8% рослин, особливо на перезволожених низинних ділянках.

Читайте також:Капустяна попелиця найбільше шкодила на Волині, Закарпатті та Одещині