Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Щільна сівба цукрової кукурудзи призводить до неповної зернистості качанів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Солодка кукурудза реагує на низьку щільність рослин, формуючи качани великих розмірів. Водночас культура чутлива до занадто високої щільності посіву. Коли щільність рослин на одиницю площі занадто висока, качани можуть бути не повністю зернистими.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Оптимальна щільність рослин залежить від гібрида, тривалості його вегетації та умов росту.

Для ранніх сортів щільність має становити 6 шт./м2, що потребує посіву 65–68 тис. насінин на га. Сорти середні сіють зі щільністю 5,5 шт./м2, тобто 62 тис./га. Для пізніх сортів оптимальна щільність –– 5 рослин на квадратний метр, 58–60 тис./га. Використання таких норм посіву відповідає схемі 75 см між рядами і 20–25 см у ряду. За схеми 75 × 15 см кількість насіння на 1 га становить 88 900.

 Перед посівом енергію проростання насіння перевіряють у контрольованих умовах. Для перевірки проводять холодний тест на схожість за низької температури та теплий тест за високої. Результати випробування на проростання є специфічними для партії насіння і залежать від гібрида, року виробництва насіння та його обробки протруйниками і стимуляторами росту. Це означає, що тест на енергію проростання проводять для кожної партії. Його результати дають змогу відкоригувати щільність посіву.

Читайте також:Регламенти застосування хімпрепаратів на солодкій кукурудзі відрізняються від таких для кукурудзи на зерно

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!