Овочі-Ягоди-Сад

Селекція абрикоси йде на розмір плодів, транспортабельність, розширення термінів плодоношення

Сучасна селекція абрикоси направлена на виведення сортів з крупними плодами, червоного або помаранчево-червоного кольорів, високо цінується самозапилення, пізнє цвітіння. Різні сорти тепер достигають протягом чотирьох місяців: від 25 травня до кінця вересня.

Про це під час міжнародного форуму «Інтенсивний сад — 2019: кісточкові» розповів професор Інституту садівництва в Головусах (Чехія) Борис Кршка.

Він наголосив, що для вирощування абрикосів більш важливий вибір місцевості. Це важливіше, ніж вибір сортів. Культура любить гористу місцевість, захищену від холодних вітрів. 

Селекція направлена на виведення сортів, плоди яких призначені на свіжий ринок. Тому тут важливі розмір плодів, транспортабельність, привабливий зовнішній вигляд. Чимало сортів стійкі до шарки сливок.

Читайте також: Сучасна селекція плодових використовує генетичні маркери цінних ознак

Також З’являються міжвидові гібриди між абрикосою і сливою, вони схрещуються з абрикосом, утворюючи гібриди з плодами різних відтінків і кольорів. Гібриди, які мають  70% геному японської сливи називають «Яйця динозаврів». 

Останнім часом з’являються італійські та французькі сорти абрикосів, які мають повністю червоні шкірку та м’якуш плодів.

Експерт також рекомендував конкретні сорти для вирощування в районах із ризикованим та більш м’яким кліматом.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!