Овочі - Ягоди - Сад

Саморобний робот автономно обприскує полуницю в тунелях

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Нідерландський виробник полуниць HG Eerenburg разом з машинобудівною компанією Kriesels побудували власного обприскувального робота, який здатний обробити 16 тунелів з полуницею площею 3 га за 2 години.

Про це повідомляє Future Farming.
Рама та підвіска були розроблені Kriesels. Передні та задні колеса – поворотні. Електродвигун живиться від генератора на транспортному засобі, що забезпечує низьку витрату палива. І це набагато дешевше, ніж живлення від акумуляторів. Автомобіль використовує RTK-GPS для навігації. Саморобна система вловлює сигнали в середньому з 32 навігаційних супутників. Сигнал корекції RTK надходить від сервера через передавач. Дорожня карта створена за допомогою системи Trimble GPS для трактора.

Фермер може стежити за роботом за допомогою смартфона. Він може постійно бачити, де і в якому тунелі знаходиться транспортний засіб, і чи все правильно працює.

Машина в’їжджає в тунель і стає в ряд, форсунки починають розпилення і швидкість збільшується до 2,4 км/год. RTK GPS утримує транспортний засіб на встановленому маршруті.

Як тільки автономний транспортний засіб виходить із полуничного тунелю, він автоматично припиняє розпилення і зменшує швидкість до 1,8 км/год.


Потім він в’їжджає до наступного тунелю, рухаючись заздалегідь запрограмованим маршрутом.


«Ми обробляємо полуницю біологічним агентом Серенада, – розповідає виробник Нейльс Х’юсманс з HG Eerenburg. – Це лікування повторюється кожні три дні. Якби довелося це робити з трактором, керованим оператором, це не спрацювало б. Однак із цим транспортним засобом це зовсім не проблема: ви готуєте машину, і вам більше не доведеться про це турбуватися».


Читайте також: Бразильці оновили автономний обприскувач Arbus 4000 JAV

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями