Овочі-Ягоди-Сад

Чернігівський фермер будує агроробота

Фермер Ігор Дугінов із села Вересоч на Чергігівщині будує трактор на сонячних батареях та роботизований агрегат для прополювання доріжок та міжрядь.

Про це він написав у своїй колонці на AgroTimes.

Фермер вже мав досвід будівництва саморобних тракторів.  

«У 1998 році я змайстрував свій перший мінітрактор. Коробка –  від ГАЗ-51, задній міст взяв із ГАЗ-53, колеса та списаний чотирициліндровий двигун – із військової електростанції 4-ЧА», – розповів він.  

Потім він збудував мотоблок на сонячній батареї. Вночі мотоблок можна було заряджати від електромережі, бо вранці та у вечірні години сонце дає недостатньо енергії. За робочий день мотоблока (приблизно 4 години) можна було просапати 20–30 соток.

«Зараз я мотоблок розібрав, планую зробити мінітрактор на сонячних батареях, – рподілився фермер. – Він буде більш потужним порівняно з мотоблоком. На тракторі можна буде обробляти (прополювати) за годину до 30 соток. Без підзарядки цей агрегат зможе працювати до двох годин без перерви, потім потрібна невелика перерва для підзарядки акумулятора».

У майбутньому хоче зробити роботизований агрегат, який би прополював доріжки та міжряддя між культурами. 

«Чаклуємо над проєктом разом із сином, – уточнив він. – Син розробляє програмне забезпечення, я – механічну частину. Роботу цього робота забезпечуватимуть нейронні мережі. Навігація здійснюватиметься через супутники. У пам’ять занесемо координати поля, щоб агрегат не поїхав до сусідів, а також базу даних для розпізнання культурних рослин та бур’янів, яка буде наповнюватися поступово. Робот підтримуватиме зв’язок з Інтернетом, де вже є готові бази фотографій та описів культурних рослин і бур’янів, тож він спочатку працюватиме повільно. А потім, коли запам’ятає рослини й навчиться їх розрізняти, то буде обробляти до 10 соток за годину».

Планується, що агрегат спалюватиме бур’яни лазером, коли програма визначить, що це небажана рослинність.

Читайте також: Саморобний робот автономно обприскує полуницю в тунелях