Овочі-Ягоди-Сад

«Сади Дніпра» вдосконалюють «зір» лінії сортування яблук і груш

Один з найбільших в Україні виробників яблук – компанія “Сади Дніпра» вдосконалює фотоаналізатор лінію сортування яблук та груш. Прилад зможе розрізняти дефекти не тільки на поверхні плодів, а й глибоко під шкіркою.

Про це засновник компанії бізнесмен Вадим Єрмолаєв написав на своїй сторінці у Фейсбук.

«Всього лише два роки тому компанія «Сади Дніпра» (UApple) встановила у себе автоматизовану лінію останнього покоління для сортування яблук. Але вже зараз, в 2021 році, ми будемо проводити її модернізацію, адже з’явилася нова технологія, яку ми не хочемо втрачати», – зауважив він. 

Вадим Єрмолаєв пояснив, що підприємство хоче встановити покращений фотоаналізатор лінії – її «мозок», ту систему, яка «сканує» фрукт за кількома параметрами. Буде вдосконалено здатність лінії розпізнавати дефекти яблук, а також груш, перший урожай яких зберемо наступної осені.

«Є величезна кількість видів дефектів фруктів, і деякі з них важко відрізнити один від одного. Наприклад, глибокий прокол яблука від поверхневого пошкодження, або “гірку ямчатость” яблука від “удару”. А це вже різні класи яблука за якістю.

Саме тому компанія замовила новий модуль, основу якого складе кольорова і інфрачервона камери. Це революційна система технічного зору, яка зможе надати 80 (!) фотографій кожного яблука високої чіткості і зможе аналізувати кожну нерівність яблука на його шкірці і навіть під нею», – написав бізнесмен.

Читайте також: «Сади Дніпра» додали ще 40 га накриття саду