Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Садівники хочуть легально використовувати старі сорти з ЄС, Австралії, Канади, США

Садівники хочуть легально використовувати старі сорти з ЄС, Австралії, Канади, США

Садівники вимагають у Верховної Ради дозволити вирощування незареєстрованих в Україні сортів суспільного надбання, які мають реєстрацію в ЄС, Австралії, Канаді, США, а не імпортувати такий садивний матеріал.

Про це повідомляють в асоціація «Укрсадпром».

У повідомленні йдеться, що вчора на засіданні Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики відправили на доопрацювання законопроєкт 4593 про внесення змін до Закону України “Про насіння і садивний матеріал»

«Деякі його пункти, на жаль, просто анонсують перспективу знищення галузі вітчизняного розсадництва в цілому», – вважають в «Укрсадпромі».

Пояснюють, що на ринку України існує проблема використання сортів садивного матеріалу, яких не занесено до Реєстру сортів рослин України, а саме сортів суспільного надбання, термін інтелектуальних прав на які закінчився, або автор відмовився від них. Такі сорти може вільно використовувати будь-яка особа.
«Вітчизняні садівничі господарства – платники податків, вимагають дозволити їм для створення промислових насаджень вирощувати садивний матеріал багаторічних культур, що належить до сортів [суспільного надбання, – ред], які внесені до реєстрів сортів рослин країн ЄС, Австралії, Канади, США, а не імпортувати такий садивний матеріал», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Необхідно створювати вітчизняні сорти ягід, придатних для експорту в свіжому вигляді

Журнали