Овочі-Ягоди-Сад

Ринок цибулі може обвалитися навесні

Цього року площі під цибулею збільшені, ціни на 40% вищі, ніж торік, і товар активно закладають на зберігання.

Про це повідомляє EastFruit.

На даний момент купити цибулю в Херсонській області України вже можна навіть менше, ніж за 5 грн/кг. Але це значно дорожче, ніж рік тому. І це при тому, що посіви цибулі значно збільшили не тільки в Україні, а і у всьому світі.

«Ми очікуємо, що експорт цибулі в цьому році може стати дуже важливим, але вкрай складним завданням для багатьох українських виробників. Порівняно висока ціна на цибулю в даний момент обумовлена ​​виключно тим, що всі зараз прагнуть закласти цибулю на зберігання, очікуючи повторення торішнього сценарію ціноутворення, який, взагалі кажучи, трапився вперше в історії і може в найближчі 10 або навіть 20 років більше не повториться», – прокоментував  економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ОНН (ФАО) Андрій Ярмак.

За словами керівника проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександра Хорева, ціни на цибулю далеко не завжди ростуть під час зберігання. Більш того, в середньому раз в 3-4 року українські оптові ціни на цибулю в середині квітня виявляються нижчими, ніж під час його закладання на зберігання.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!