Овочі-Ягоди-Сад

Ручне збирання смородини відійде в минуле

Ручне збирання смородини відійде в минуле

У 2019 році площі під смородиною навряд чи суттєво розширюватимуться. Ймовірно, навіть трохи зменшаться.

Таку перспективу окреслив заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН Олександр Ярещенко.

Він нагадав, що чорна смородина переживає не найкращі часи. Минулого року вона стала головним аутсайдером на ринку ягід в Україні.

Загальна площа в Україні суттєво зменшилася за останні два роки, і в 2018 році сягнула 5 тис. га, з яких у комерційному виробництві перебувало 2,1 тис. га.

Причому червоні й білі порічки офіційна статистика рахує разом із чорною смородиною. За оцінкою Інституту садівництва, під ними зайнято близько 5% від загальної площі, зауважив Олександр Ярещенко.

У 2018 році скорочення сезону реалізації через погодні умови та рекордно низькі закупівельні ціни призвели до того, що 30% урожаю смородини не зібрали. Валовий збір був на рівні 27 тис. тонн, а середньостатистична врожайність ягоди – 5,9 тонн/га.

«Поляки говорять: «Коли на смородину – найнижчі ціни, час садити нову», – нагадав Олександр Ярещенко. Тому він вважає, що цінове дно 2018 року було якраз таким моментом.

Він також підкреслив, що ручне збирання смородини вочевидь відійде в минуле. «Ми дійшли до того етапу, коли затрати на ручне збирання не перекривають собівартості», – пояснив Олександр Ярещенко.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!