Овочі-Ягоди-Сад

Розроблено новий метод тестування вірусу коричневої зморшкуватості плодів томата (ToBRFV)

Розроблено новий метод тестування вірусу коричневої зморшкуватості плодів томата (ToBRFV)

Компанія Prime Diagnostics, яка входить до Вагенінгенського університету (Нідерланди), розробила нову антисироватку, яка може виявляти вірус коричневої зморшкуватості плодів томата (ToBRFV) у зараженому рослинному матеріалі та насінні.

Про це повідомляється на офіційному сайті установи.

Антисироватка призначена для використання в DAS-ELISA, методі тестування, який зазвичай використовують інспекційні служби та лабораторії якості насіннєвих компаній. Цей тест може допомогти виробникам насіння та селекціонерам овочевих культур у всьому світі отримати впевненість у здоров’ї насіннєвих партій, молодих рослин та вихідних матеріалів. Антисироватка специфічно реагує з ToBRFV і виявляє низьку реакційну здатність щодо інших тобамовирусів томатів і перцю. 

Зараз антисироватка доступна для контролю якості.Вірус коричневої зморшкуватості плодів томата (ToBRFV) – це вірус, який може траплятися в томатах, болгарському перці та перці чилі. Він схожий на віруси тютюнової мозаїки (TMV) та томатної мозаїки (ToMV): усі три віруси належать до групи тобамовірусів. Однак ToBRFV здатний подолати теперішню стійкість у томатів проти TMV та ToMV. Тобамовіруси дуже заразні і легко поширюються через контакт. Крім того, ці віруси передаються молодим рослинам через насіння. ToBRFV також може заражати петунії, чорний паслін та лободу. ToBRFV є регульованим карантинним організмом в Європейському Союзі з 1 жовтня 2019 року і до кінця серпня 2020 року – до партій насіння вводяться жорсткі вимоги.

Читайте також: Enza Zaden знайшла високостійкий ген до вірусу ToBRFV