Овочі-Ягоди-Сад

Робот-збирач томатів заміняє 3,5 працівника

Робот-збирач томатів заміняє 3,5 працівника

Швейцарська дослідницька компанія ETH Zurich за два роки досліджень розробила робота-збирача, який здатний замінити 3,5 працівника, збирає томати без пошкоджень. У подальшому робота навчатимуть доглядати за тепличними рослинами, повідомляє FreshPlaza.

Дослідники з ETH Zurich працюють над автоматизацією збирання врожаю томатів уже близько двох років. Метою проекту є розробка сучасного робота-збирача, заснованого на робототехніці, обробці зображень і штучному інтелекті (ШІ), який також може використовуватися в інших сферах вирощування плодової продукції в майбутньому.

За словами дослідника ETH Zurich Тілля Карбахера, для догляду 1 га тепличних томатів на рік потрібно 2815 годин праці. Робот працює 4246 годин на рік, включно з нічною роботою. Таким чином, екстраполюючи, один робот-збирач справляється за доглядом на 1,5 га, тому може замінити 3,5 працівника.

«Завдяки обробці зображень і штучному інтелекту робот-збирач вже збирає томати за плодоніжки, тому плід не розчавлюється захватом. Крім того, нам також вдалося розробити технологію для різні завдання в теплиці. Наступним кроком буде обрізка від стебла до опорної нитки», – сказав Тілль Карбахер.

Окрім збирача томатів, дослідники також розробили робота для збирання винограду та фруктів.

Читайте також: Шотландська фермерка продаватиме гарбузи з автомату