Овочі-Ягоди-Сад

Robot Apple Harvester 3 збирає яблуко за 7 секунд

Robot Apple Harvester 3 збирає яблуко за 7 секунд

Дослідники з австралійського факультету механічної та аерокосмічної інженерії Університету Монаша (Австралія) розробили Robot Apple Harvester 3, який на збирання одного яблука робот витрачає менше, ніж професійна людина-збирач – всього 7 секунд.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Повідомляється, що робот Apple Harvester 3 використовує поєднання камер і алгоритмів глибокого навчання для сканування дерев в саду і виявлення плодів. Він обробляє інформацію про форму плода, орієнтацію і розташування гілок, прикріплення плодоніжки до гілки, щоб під час збирання звести до мінімуму пошкодження дерева та навколишнього листя. У результаті на збирання одного яблука робот витрачає менше, ніж професійна людина-збирач –– всього 7 секунд.

«Робот збирає яблука за допомогою спеціально розробленого м’якого захвату з пневматичним приводом і чотирма незалежно-приводними «пальцями» з вакуумним захопленням, що зводить до мінімуму пошкодження фруктів і самого дерева», – зазначає видання.

За словами розробників, робот може зібрати більше 90% яблук в полі зору своєї камери, на відстані близько 1,2 м. Повідомляється, що машина може працювати за будь-якого освітлення і погодних умов, а для обробки зображення яблука потрібно менше 200 мілісекунд.

«Цікаво, що в ході польових випробувань робот пошкодив менше 6% зібраного врожаю, – йдеться у статті. –  Під час роботи машини на половину потужності вона визначала і збирала одне яблуко за 12,6 секунди, тоді як оптимізація процесу захоплення скоротила цей час приблизно до 9 секунд. Зрештою запуск робота на повну потужність скоротив час до 7 секунд». 

Розробники сподіваються запустити робота в масове виробництво вже за декілька сезонів.

Читайте також: Роборука здатна зібрати в 10 разів більше яблук, ніж людина